Federasyon Başkanımızın Yeni Yıl Mesajı ve 2022 Yılı Değerlendirmesi...

2022 yılını geride bıraktığımız ve 2023 yılına merhaba dediğimiz bu günlerde tüm Curling ailesinin yeni yılını kutlar, 2023 yılının sağlık, huzur ve başarılar ile dolu bir yıl olmasını temenni ederim. 

2022 yılı için kısa bir değerlendirme yapmam gerekirse, Federasyonumuz açısından başarılar ve ilklerle dolu bir yıl geçirdiğimizi söyleyebilirim. Her ne kadar 2022 Kış Olimpiyat Oyunlarında yarışma şansını, olimpiyat eleme müsabakalarında yarışarak son anda kaçırmış olsak da Avrupa ve Dünya’da elde ettiğimiz diğer başarılar için memnuniyetimi ifade ederim.

Kadınlar ve Erkekler kategorisinde Avrupa Şampiyonasında elde ettiğimiz 6’ınclık ile Dünya Şampiyonalarına katılma hakkı almış olmamız gerçekten Federasyonumuz ve Curling camiası için büyük bir başarı oldu. Hedefimiz 2023 yılında yapılacak Dünya Şampiyonasında üst sıralarda yer alarak dünyanın en iyi ülkeleri arasına adımızı yazdırmak.  

Karışık Çiftler ve Gençler kategorisinde Dünya Şampiyonası Elemelerinde elde ettiğimiz sıralama ile bu kategorilerde de 2023 yılında Dünya Şampiyonalarında yarışma hakkı kazandığımızı belirtmek isterim. Dünya Gençler Şampiyonası Elemelerinde elde ettiği 3’üncülük ile kürsüye çıkan Genç Erkek Milli Takım antrenör ve sporcularını bir kez daha tebrik ediyorum. Böylelikle Dünya Gençler Şampiyonasında yarışacak Genç Milli Takımımıza ve olimpik branşlar olan erkekler, kadınlar ve karışık çiftler kategorilerinde aynı sezon Dünya Şampiyonalarında yarışacak Milli Takımlarımıza başarılar diliyorum.

Şüphesiz, Milli Takımlarımızın bu başarıları ile hem ülke puanımızı hem de dünya sıralamasındaki yerimizi yukarı çektiğimizi belirtir, Türkiye’nin Curling ülkesi olma yolunda hızla ilerlediğini en içten duygularımla söyleyebilirim.

2022 yılında yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizde adlığımız başarılar ve uyguladığımız denk bütçe politikası ile Bakanlığımız nezdinde takdir edildiğimizi ayrıca ifade ediyorum. 

Tüm bu başarıların yeni sezonda artarak devam etmesini en kalbi duygularım ile temenni eder, 2023 yılının tüm Curling camiasına sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

Dr. Kenan ŞEBİN
Türkiye Curling Federasyonu Başkanı